História

História

 

V roku 1998 sme sa pustili do betónovania  hokejového ihriska a nakoniec sa nám to brigádnickým spôsobom podarilo. Pracovnú časť viedli hlavne Ing. Jaroslav Dulovec a Ján Murín. Do zimy sa nám podarilo vyskladať mantinely. Peniaze sa nám podarilo zohnať od sponzorov a od obce, relatívne rýchlo a dostatok.

To nás podmietilo začať pomýšľat nad zastrešením celého štadióna. Nakoniec sme sa v roku 1999 aj pustili do tohto velkolépeho diela. V rokoch 1999 a 2000 sa nám podarilo za cenu heroických výkonov zastrešiť hokejový štadión. Bolo to na naše pomery veľká odvaha, málokto nám veril. V Dolnom Kubíne mali na štadión 40. mil Sk a nebol úplne dostavaný a my sme začínali s 50.000,-SK a s veľkou chuťou. Mnohokrát sme si už ani my sami neverili, že to dokážeme, ale nakoniec sa nám to podarilo postaviť do leta 2000. V júli 2000 sme štadíon slávnostne posvätili a  otvorili. Trochu podrobnejšie je to popísané v priložených žiadostiach, ktoré sme písali na všetký možné inštitúcie. Mali sme ako pri všetkých takýchto akciách aj veľa neprajníkov a ohovaráčov ale nakoniec sme to za cca. 2.500.000,- Sk, množstva darovaného dreva a cca 50.000,- brigádnických hodín postavili. Výrazne nám pomohol Obecný úrad, ktorý si zobral úver 1.000.000,- Sk na jeho výstavbu, trvalí pracovníci Ing. Jaroslav Dulovec a Ján Murín, s nespočetným množstvom brigádníkov.

Ing. Martin Murín zabezpečoval peniaze a makroorganizáciu, ostatný organizovali a zabezpečovali jednotlivé časti stavby.

Celú stavbu riadil výbor, ktorý sa ustanovil vo februári 1999.

Vzhľadom, k výraznej finančnej vyčerpanosti, sme vo februári 2001 prerušili ďalšiu výstavbu. Avšak štadión bol už teraz možné plne využívať pre zimné a letné športy.  Museli, sme sa tiež vzdať služieb Jána Murína, ktorý nám veľmi pomohol pri výstavbe, neboli sme ho však schopný ďalej uživiť. Na štadióne ostal len Jaroslav Dulovec, ktorý pokračoval v civilnej službe až do septembra 2001.

 

Viac informácií o histórii TJ Oravská Lesná, ktorá vlastní zimný štadión v Oravskej Lesne si môžte prečítať sem.

                                                                       Kolektív TJ Oravská Lesná

 

(c) 2011 www.dsolutions.sk